لودر سایت

پذیرش ساده در بیانیه انطباق

در این حالت مشتری موافقت می کند که تصمیمات پذيرش/رد  براساس حدود پذیرشی باشد که براساس پذیرش ساده انتخاب شده است (𝑤 = 0 ، 𝐴𝐿 = 𝑇𝐿).  عدم قطعیت گسترده اندازه گیری محاسبه شده در هر GUM باید کمتر از یک سوم حدود رواداري بر اساس مشخصات تولید باشد (𝑇𝑈𝑅> 3: 1). بیانیه های انطباق دودویی هستند. فرض شده است كه برآورد اندازه ده دارای توزیع نرمال است و برای محاسبه ریسک از ریسک ویژه استفاده می شود. در این حالت، ریسک  پذیرش موارد خارج از حدود رواداري تا 50٪ است. خطر رد نادرست برای نتایج اندازه گیری شده خارج از حدود رواداري تا 50٪  است.

بيانيه هاي انطباق به شرح زیر گزارش می شود:

  • پذيرش – مقادیر اندازه گیری شده در نقاط آزمون شده داخل حدود رواداري مشاهده شد.
  • رد – یک یا چند مقدار اندازه گیری شده خارج از حدود رواداري در نقاط آزمون شده مشاهده شد.

پذيرش غير دودویی براساس نوار محافظ w=U

مشتری موافقت می کند که تصمیمات براساس حدود پذیرش نوار محافظ است. (𝑤 = 𝑈 ، 𝐴𝐿 = 𝑇𝐿 −𝑤) جایی که U عدم قطعیت اندازه گیری گسترده محاسبه شده در GUM است. بیانیه های انطباق غیر دودویی هستند. فرض شده است كه برآورد اندازه ده دارای توزیع نرمال است و برای محاسبه ریسک از ریسک ویژه استفاده می شود. در این حالت ريسك پذيرش اقلام خارج حد رواداري كمتر از 2.5٪ است. برای اقلام رد شده، ريسك اينكه نتیجه درون حد رواداري باشد كمتر از 2.5٪ است. هنگامی که نتیجه اندازه گیری شده نزدیک به حد رواداري باشد، خطر پذیرش و يا رد اشتباه تا 50 است.

قواعد تصمیم گیری و نتایج اندازه گیری به شرح زیر گزارش می شود:

  • پذيرش – مقادیر اندازه گیری شده در نقاط آزمون شده در داخل حدود رواداري مشاهده شد. ریسک ویژه پذیرش اشتباه تا 2.5٪ است.
  • پذيرش مشروط – مقادیر اندازه گیری شده در نقاط آزمون شده در داخل حدود رواداري مشاهده شدند. با این حال، بخشی از بازه هاي عدم قطعیت اندازه گیری گسترده در مورد یک یا چند مقدار اندازه گیری شده، بیش از حد رواداري است. وقتی نتیجه اندازه گیری شده نزدیک به رواداری باشد، ريسك ویژه پذیرش اشتباه تا 50٪ است.
  • رد مشروط – یک یا چند مقدار اندازه گیری شده خارج از حدود رواداري در نقاط آزمون شده مشاهده شد. با این حال، بخشی از بازه هاي عدم قطعیت اندازه گیری گسترده در مورد یک یا چند مقدار اندازه گیری شده در داخل حد روداري بود. هنگامی که نتیجه اندازه گیری شده نزدیک به حد رواداري باشد، ريسك ویژه رد اشتباه تا 50٪ است.
  • رد – یک یا چند مقدار اندازه گیری شده خارج از حد رواداري در نقاط آزمون شده مشاهده شد. ريسك ویژه رد اشتباه تا 2.5٪ است.

پذيرش باينری براساس نوار محافظ

مشتری موافقت می کند که تصمیمات براساس حدود پذیرش نوار محافظ، AL ،كه منجر به ريسك (جهاني) است کمتر از 2٪ پذیرش اشتباه مي شود.

كه در آن U عدم قطعيت گسترده مي باشد كه براساس GUM   محاسبه مي شود.

بیانیه های انطباق به شرح زیر گزارش می شود:

  • پذيرش – مقادیر اندازه گیری شده داخل حدود رواداري در نقاط آزمون شده با ريسك جهاني پذیرش اشتباه کمتر یا مساوی 2٪ مشاهده شد.
  • رد – یک یا چند مقدار اندازه گیری شده خارج از  حدود رواداري در نقاط آزمون شده یا ريسك جهاني پذیرش اشتباه برای یک یا چند مقدار اندازه گیری شده بیشتر از 2٪ بوده، مشاهده شده است

نویسنده پست: ghaemi mohammad

این سایت جهت ارائه اطلاعات بروز و تخصصی در حوزه سیستم های مدیریت کیفیت و اشتراک گزاردن تجربیات اینجانب در حوزه ارزیابی انطباق و ترویج و ارتقای این علم تشکیل شده است

یک پاسخ برای “پذیرش ساده در بیانیه انطباق”

  1. سلام و عرض ادب خدمت آقای مهندس . تشکر از توضیحات مناسبی که در سایت گذاشتید . اگر امکان داره درباره ریسک رد قبول و ریسک پذیرش اشتباه در نتایج آزمون ها هم توضیحاتی بفرمایید. آیا باید این دو ریسک را برای همه مشتری ها حتی اگه درخواست نداده باشند باید محاسبه بشود؟ و همچنین مقدار در صد قابل قبول این دو ریسک چقدر می باشد . محاسبه از طریق PC احتمال و نرم افزار RISKGUARD EXE انجام میدهم. پیشاپیش تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *