لودر سایت

راه حل کالیبراسیون سریع تر و کارآمدتر CMM

کالیبره نگه داشتن دستگاه CMM و کالیبراسیون cmm خود به طور منظم اطمینان حاصل می کند که داده های اندازه گیری که ایجاد می کنید دقیق هستند. روش قطعی برای کالیبراسیون CMM ها که توسط تمام سازندگان CMM استفاده می شود، سری ISO 10360 است. بیشتر کالیبراسیون  CMM با استفاده از یک قلم انجام می شود، اما برای کالیبراسیون سخت گیزانه تر، می توان از تداخل سنج لیزری استفاده کرد. در نهایت کالیبراسیون ماشین CMM به یک چیز خلاصه می شود: دقت.

یک دستگاه اندازه گیری CMM می تواند در چند محور اندازه گیری مختلف خطا داشته باشد. این بدان معناست که شرکت شما باید از داده‌های کالیبراسیون استفاده کند تا مطمئن شود که خطاهای را پیدا می کنند تا بتوان آن را برطرف کرد یا در داده‌ ها تصحیح کرد. سطوح مختلفی از کالیبراسیون دستگاه CMM وجود دارد که از یک بررسی هفتگی تا کالیبراسیون دقیق که یک یا دو بار در سال انجام می شود، متغیر است. بسیاری از ماشین‌ های مدرن CMM از نرم‌ افزار پیشرفته برای محاسبه ناهماهنگی‌ های کوچک استفاده می‌ کنند، اگرچه ریسک این وجود دارد که خطا ثابت نماند.

شرکت‌ها به راه‌ حل‌ های پیشرفته اندازه‌ گیری نیاز دارند که آن ها را قادر می‌ سازد تا قابلیت اطمینان فرآیندهای کلیدی مانند اعتباربخشی کیفیت قطعات تولید شده و به‌ دست آوردن داده‌ ها برای تجزیه و تحلیل و تصمیم‌ گیری حیاتی را تضمین کنند. بنابراین، تولید کنندگان معمولاً از تجهیزات کنترل کیفیت مانند دستگاه اندازه‌ گیری مختصات (CMM) استفاده می‌ کنند که تجهیزاتی با ارزش و تکنولوژیکی بالا هستند که برای محاسبه ویژگی‌ های هندسی یک شی طراحی شده اند. علی رغم دقت آن ها، این ماشین ها برای درست کار کردن نیاز به کالیبراسیون دوره ای جامع و پرهزینه دارند.

در این سناریو، آزمایشگاه های کالیبراسیون اولیه امکاناتی برای کالیبراسیون  با استفاده از تداخل سنج لیزری به عنوان استاندارد اندازه گیری دارند. بنابراین، آزمایشگاه های کالیبراسیون اولیه تنها آزمایشگاه هایی هستند که خدمات کالیبراسیون را با استفاده از این فناوری لیزری ارائه می‌ کند، که جایگزین استانداردهای کالیبراسیون فیزیکی سنتی هستند و زمان کالیبراسیون مورد نیاز را در مقایسه با استفاده از استانداردهای فیزیکی به میزان قابل توجهی بهبود می‌ بخشد. مهندسان خدمات CMM ماهر و از آن روش ها و فرآیندهای تایید شده استفاده می کنند تا تضمین کنند که CMM مطابق با استانداردهای ISO 10360 کالیبره شده است. در طول این فرآیند، از یک قلم گام‌ سنج بسیار دقیق با قابلیت ردیابی معتبر استفاده می‌ شود، که اطمینان حاصل می‌ کند که CMM عملکرد بهینه دارد و اندازه‌ گیری‌ های دقیق و قابل تکرار را ارائه می‌ دهد. فایل‌ های جبران‌ سازی را می‌ توان درست مانند OEM با هزینه‌ ای کمتر برای تکمیل فایل‌ های نقشه جبران خطای کالیبراسیون و گواهینامه CMM در رایانه شخصی یا کنترلر، مشاهده و تنظیم کرد.

استفاده از این فناوری راه حل کالیبراسیون کارآمدتری را برای تعداد زیادی CMM ارائه می دهد که در حال حاضر با استفاده از روش های دستی کالیبره می شوند. مشکل اصلی سیستم های کالیبراسیون سنتی در پیچیدگی استفاده و قابلیت اطمینان از الگوهای فیزیکی و طولانی بودن است. این فرآیندهای طولانی به نوبه خود می توانند منجر به اتلاف بیشتر زمان و کارایی شوند. در مقایسه با روش‌ های دستی، این سیستم یک راه‌ حل خودکار ارائه می‌ دهد که پیشرفته‌ ترین فناوری تداخل سنجی لیزری را ترکیب می‌ کند و تداخل انسان و در نتیجه احتمال خطا را نیز کاهش می‌ دهد. این راه حل شامل دنبال کردن یک بازتابنده واقع در نزدیکی پروب ماشین و اندازه گیری جابجایی های خطی است. از یک طرف، دقت تداخل سنجی در طول فرآیند کالیبراسیون حفظ می شود و از سوی دیگر، زمان از کار افتادن دستگاه (معمولاً تا 6-8 ساعت) به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این نرم افزار از طریق کامپیوتر به سیستم اندازه گیری CMM و لیزر ردیاب AG متصل می شود و داده های به دست آمده در حین کالیبراسیون را ثبت می کند. پس از انجام تمام بررسی ها، برنامه گزارش هایی تولید می کند که با داده های عملکرد دستگاه مقایسه می شود تا عدم تطابق احتمالی را تشخیص دهد.

نویسنده پست: ghaemi mohammad

این سایت جهت ارائه اطلاعات بروز و تخصصی در حوزه سیستم های مدیریت کیفیت و اشتراک گزاردن تجربیات اینجانب در حوزه ارزیابی انطباق و ترویج و ارتقای این علم تشکیل شده است

2 پاسخ برای راه حل کالیبراسیون سریع تر و کارآمدتر CMM;

  1. با درود و احترام.
    ضمن سپاس از مطلب ارائه شده، لطفن مرجع معتبر و متخصص جهت کالیبرلسیون دستگاه CMM معرفی نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *