لودر سایت

رفع موانع تجارت جهانی

اعتبار بخشی به شما این امکان را می دهد که هنگام انتخاب یک سازمان برای انجام فعالیت های آزمایشی، کالیبراسیون یا بازرسی خود،تصمیم آگاهانه بگیرید، زیرا شایستگی،بی طرفی و توانایی آن سازمان را نشان می دهد. در نتیجه، اعتباربخشی به تقویت اعتبار، ایمنی و عملکرد کالا ها و خدمات کمک می کند.(ترتیبات شناسایی متقابل)

نهادهای اعتباربخشی درسراسر جهان، که توسط همتایان به عنوان دارای صلاحیت ارزیابی شده اند، قراردادی را امضا کرده اند که پذیرش محصولات و خدمات را در سراسر مرز های ملی افزایش می دهد. هدف از این ترتیب،توافق نامه شناسایی متقابل، (MRA (ILAC)که اغلب به آن ترتیبات ILACگفته می شود. ایجاد یک چارچوب بین المللی برای حمایت از تجارت بین المللی از طریق حذف موانع فنی است.

“یکبار آزمایش یا بازرسی شده، همه جا پذیرفته می شود”

در بسیاری از اقتصادها یک نهاد اعتباربخشی وجود دارد که توسط دولت و صنعت به رسمیت شناخته شده است تا ارزیابی وتأیید را بر اساس
استاندارد های بین المللی آزمایش، کالیبراسیون، بازرسی و فعالیت های صدور گواهینامه دربخش خصوصی و عمومی انجام دهد.

،ILACسازمانی است که به عنوان اعضای اعتباربخشی آزمایشگاهی،سازمان های منطقه ا ی و سهامدارانی که بیش از 110 اقتصاد را نمایندگی می کنند،به حسا ب می آید. MRA ILAC به شما این امکان را می دهد که از شبکه جهانی آزمایشگاه های آزمایش و کالیبراسیون وسازمان های بازرسی که برا ی ارائه نتایج دقیق و قابل اعتماد معتبر هستند، استفاده کنید.

دانلود سند ترتیبات شناسایی متقابل آیلک

منبع:سایت آیلک

نویسنده پست: ghaemi mohammad

این سایت جهت ارائه اطلاعات بروز و تخصصی در حوزه سیستم های مدیریت کیفیت و اشتراک گزاردن تجربیات اینجانب در حوزه ارزیابی انطباق و ترویج و ارتقای این علم تشکیل شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *