لودر سایت

از آنجایی که سیستم اندازه‌گیری می‌تواند تحت تأثیر منابع مختلف تغییرات قرار گیرد، خوانش‌های مکرر در همان قسمت نتیجه یکسانی را به همراه ندارد. قرائت ها به دلایل مشترک و خاص از یکدیگر متفاوت هستند.(تغییرپذیری سیستم)
اثرات منابع مختلف تغییرات بر روی سیستم اندازه گیری باید در یک دوره زمانی کوتاه و طولانی ارزیابی شود. قابلیت سیستم اندازه گیری خطای سیستم اندازه گیری (تصادفی) در یک دوره زمانی کوتاه است. که ترکیبی از خطاهایی است که با خطی بودن، یکنواختی، تکرارپذیری و تجدید پذیری همراه می شوند. عملکرد سیستم اندازه‌گیری، مانند عملکرد فرآیند، اثر همه منابع تغییرات در طول زمان است. این امر با تعیین اینکه آیا فرآیند ما در کنترل آماری است (یعنی پایدار و سازگار؛ تغییرات فقط به دلایل رایج است)، در هدف (بدون بایاس)، و دارای تغییرات قابل قبول (تکرارپذیری و تجدید پذیری گیج (GRR)) بر روی دامنه نتایج مورد انتظار است که به قابلیت سیستم اندازه گیری ثبات می بخشد.

از آنجا که خروجی سیستم اندازه گیری در تصمیم گیری در مورد محصول و فرآیند استفاده می شود، اثر تجمعی همه منابع تغییرات اغلب خطای سیستم اندازه گیری یا گاهی اوقات فقط “خطا” نامیده می شود.

منبع : آنالیز سیستم های اندازه گیری

نویسنده پست: ghaemi mohammad

این سایت جهت ارائه اطلاعات بروز و تخصصی در حوزه سیستم های مدیریت کیفیت و اشتراک گزاردن تجربیات اینجانب در حوزه ارزیابی انطباق و ترویج و ارتقای این علم تشکیل شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *