لودر سایت

درک تغییرات اندازه‌گیری و سهمی که در تغییرات کل می‌کند، باید گامی اساسی در حل مسئله باشد. زمانی که تغییرات در سیستم اندازه گیری از همه متغیرهای دیگر فراتر رود، قبل از کار بر روی بقیه سیستم، تجزیه و تحلیل و حل مسائل اندازه گیری ضروری خواهد بود. در برخی موارد سهم تغییرات سیستم اندازه گیری نادیده گرفته می شود. که ممکن است باعث از دست رفتن زمان و منابع شود، زیرا تمرکز روی خود فرآیند است، در حالی که تغییرات گزارش شده در واقع توسط دستگاه اندازه گیری ایجاد می شود. در این بخش مروری بر مراحل اساسی حل مسئله انجام خواهد شد و نحوه ارتباط آنها با درک مسائل در یک سیستم اندازه گیری را نشان خواهد داد. هر شرکتی ممکن است از فرآیند حل مشکلی که مشتری تایید کرده است استفاده کند. اگر سیستم اندازه گیری با استفاده از روش های موجود توسعه داده شده باشد، اکثر مراحل اولیه از قبل وجود خواهند داشت. برای مثال، نمودار علت و معلولی ممکن است قبلاً وجود داشته باشد که درس های ارزشمندی را در مورد فرآیند اندازه گیری آموخته است. این داده ها باید قبل از حل مشکلف جمع آوری و ارزیابی شوند.

مرحله 1

مسائل را شناسایی کنید

هنگام کار با سیستم های اندازه گیری، مانند هر فرآیند دیگری، مهم است که مشکل یا موضوع را به وضوح تعریف کنید. در مورد مسائل اندازه گیری، ممکن است به شکل دقت، تنوع، پایداری و غیره باشد. نکته مهم این است که سعی کنید تغییرات اندازه گیری و سهم آن را از تغییرات فرآیند جدا کنید (تصمیم ممکن است به جای کار بر روی دستگاه اندازه گیری، کار بر روی فرآیند باشد). بیانیه موضوع باید یک تعریف عملیاتی کافی باشد که هر کسی بتواند آن را بفهمد و بتواند در مورد موضوع اقدام کند.

مرحله 2

تیم را شناسایی کنید

تیم حل مسئله، در این مورد، به پیچیدگی سیستم اندازه گیری و موضوع وابسته خواهد بود. یک سیستم اندازه گیری ساده ممکن است فقط به چند نفر نیاز داشته باشد. اما با پیچیده‌تر شدن سیستم و موضوع، اندازه تیم ممکن است افزایش یابد (حداکثر اندازه تیم باید به 10 نفر محدود شود). اعضای تیم و عملکرد آنها باید در برگه حل مسئله مشخص شوند.

مرحله 3

فلوچارت سیستم و فرآیند اندازه گیری

این تیم هر فلوچارت مربوط به سیستم اندازه گیری و فرآیند را بررسی می کند. این امر منجر به بحث درباره اطلاعات شناخته شده و ناشناخته در مورد اندازه گیری و ارتباط متقابل آن با فرآیند می شود. فرآیند فلوچارت ممکن است اعضای بیشتری را برای اضافه کردن به تیم شناسایی کند.

مرحله 4

نمودار علت و معلول

این تیم هر نمودار علت و معلولی را در سیستم اندازه گیری بررسی می کند. که می تواند در برخی موارد منجر به حل یا راه حل جزئی شود. همچنین منجر به بحث در مورد اطلاعات شناخته شده و ناشناخته می شود. این تیم از دانش موضوع استفاده می کند تا در ابتدا آن متغیرهایی را که بیشترین سهم را در موضوع دارند شناسایی کند. برای اثبات تصمیمات می توان مطالعات بیشتری انجام داد.

مرحله 5

Plan-Do-Study-Act (PDSA)

این موضوع منجر به یک برنامه ریزی – انجام – مطالعه – اقدام می شود که شکلی از مطالعه علمی است. آزمایش‌ها برنامه‌ریزی می‌شوند، داده‌ها جمع‌آوری می‌شوند، پایداری ایجاد می‌شود، فرضیه‌ها ساخته می‌شوند و تا رسیدن به راه‌حل مناسب اثبات می‌شوند.

مرحله 6

راه حل ممکن و اثبات تصحیح

مراحل و راه حل برای ثبت تصمیم مستند شده است. یک مطالعه اولیه برای تایید راه حل انجام می شود. این کار را می توان با استفاده از نوعی طراحی آزمایش برای اعتبار سنجی راه حل انجام داد. همچنین، مطالعات اضافی را می توان در طول زمان از جمله تغییرات محیطی و مواد انجام داد.

مرحله 7

تغییر را نهادینه کنید

راه حل نهایی در گزارش مستند شده است. سپس بخش و توابع مربوطه روند را تغییر می دهند تا مشکل در آینده تکرار نشود. که ممکن است به تغییراتی در رویه ها، استانداردها و مواد آموزشی نیاز داشته باشد. این یکی از مهمترین مراحل در این فرآیند است. اکثر مسائل و مشکلات در یک زمان یا زمان دیگری رخ داده اند.

منبع : آنالیز سیستم های اندازه گیری

نویسنده پست: ghaemi mohammad

این سایت جهت ارائه اطلاعات بروز و تخصصی در حوزه سیستم های مدیریت کیفیت و اشتراک گزاردن تجربیات اینجانب در حوزه ارزیابی انطباق و ترویج و ارتقای این علم تشکیل شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *